سری جی گوشی‌های سامسونگ با توجه به قیمت مناسب و مشخصات خوب، مورد توجه بسیاری از کاربران در سرتاسر جهان قرار گرفته‌اند. چند هفته پیش شاهد معرفی و عرضه نسخه سال ۲۰۱۷ این گوشی‌ها بودیم که از لحاظ ظاهری تا حدودی با نسل‌‎های قبلی خود تفاوت داشتند. اما علاوه بر ظاهر تفاوت گلکسی جی ۳، جی ۵ و جی ۷ ۲۰۱۷ با نسل‌های قبلی خود در چیست؟

در این مطلب تفاوت این سه گوشی با نسل‌های قبلی‌شان را مورد بررسی مختصری قرار دادیم تا ببینیم گوشی‌هایی سری جی که یک سال پیش به بازار آمدند چه تفاوت‌هایی با نسل جدید خود دارند.

۱- گلکسی جی ۷ ۲۰۱۷ و گلکسی جی ۷ ۲۰۱۶
مشخصات / گوشی گلکسی جی ۷ ۲۰۱۷ گلکسی جی ۷ ۲۰۱۶
صفحه نمایش ۵٫۵ اینچ با رزولوشن ۱۹۲۰ * ۱۰۸۰ از نوع سوپر امولد ۵٫۵ اینچ با رزولوشن ۱۲۸۰ * ۷۲۰ از نوع سوپر امولد
پردازنده اگزینوس ۷۸۷۰ هشت هسته‌ای اگزینوس ۷۸۷۰ هشت هسته‌ای
رم ۳گیگابایت ۲ گیگابایت
حافظه داخلی ۱۶ گیگابایت ۱۶ گیگابایت
دوربین اصلی ۱۳ مگاپیکسل ۱۳ مگاپیکسل
دوربین سلفی ۱۳ مگاپیکسل ۵ مگاپیکسل
سیستم عامل اندروید ۷ اندروید ۶

در نگاه اول ، طراحی گلکسی جی ۷ ۲۰۱۷ نسبت به نسل قبلی خود بهبودهایی داشته است. از کم شده حاشیه‌ها در اطراف صفحه نمایش گرفته تا قاب جلویی زیبا و بدنه تمام فلزی آن همگی بهبودهایی هستند که این گوشی را نسبت به نسل قبلی خود متمایز می‌کند.

در مورد سخت افزار شاهد تغییرات خوبی در گلکسی جی ۷ ۲۰۱۷ هستیم. رزولوشن صفحه نمایش از HD در گلکسی جی ۷ ۲۰۱۶ به Full HD در گلکسی جی ۷ ۲۰۱۷ تغییر پیدا کرده که قطعا موجب درخشان‌تر شدن صفحه نمایش و بیشتر شدن کیفیت آن می‌شود. تغییر بعدی مربوط به دوربین سلفی می‌شود که قدرت لنز آن از ۵ به ۱۳ مگاپیکسل تغییر پیدا کرده که برای علاقه‌مندان به عکاسی خبر خوبی است. حافظه رم نیز در گلکسی جی ۷ ۲۰۱۷ نسبت به نسل قبلی خود ۱ گیگابایت افزایش یافته که اجرای روان‌تر برنامه‌ها روی گوشی را نوید می‌دهد. متاسفانه از پردازنده‌ای مشابه با گلکسی جی ۷ ۲۰۱۶ در نسخه ۲۰۱۷ این گوشی استفاده شده است که باید عملکرد آن را در زمان عرضه به بازار ببینیم و مقایسه نماییم.

۲- گلکسی جی ۵ ۲۰۱۷ و گلکسی جی ۵ ۲۰۱۶

مشخصات / گوشی گلکسی جی ۵ ۲۰۱۷ گلکسی جی ۵ ۲۰۱۶
صفحه نمایش ۵٫۲ اینچ با رزولوشن ۱۲۸۰ * ۷۲۰ از نوع سوپر امولد ۵٫۲ اینچ با رزولوشن ۱۲۸۰ * ۷۲۰ از نوع سوپر امولد
پردازنده اگزینوس ۷۸۷۰ هشت هسته‌ای اسنپدراگون ۴۱۰ چهار هسته‌ای
رم ۲ گیگابایت ۲ گیگابایت
حافظه داخلی ۱۶ گیگابایت ۱۶ گیگابایت
دوربین اصلی ۱۳ مگایپکسل ۱۳ مگاپیکسل
دوربین سلفی ۱۳ مگاپیکسل ۵ مگاپیکسل
سیستم عامل اندروید ۷ اندروید ۶

طراحی گلکسی جی ۵ ۲۰۱۷ نسبت به نسل قبلی خود بهبودهایی داشته و حاشیه‌های اطراف صفحه نمایش کاهش پیدا کرده. ظاهر گوشی زیبایی دوچندانی نسبت به نسل قبلی خود دارد و آن را جذاب‌تر کرده است.

در مورد سخت افزار می‌توان گفت گلکسی جی ۵ ۲۰۱۷ کمترین تغییرات را نسبت به نسل قبلی خود داشته است. چیپست جی ۵ ۲۰۱۷ از اسنپدراگون ۴۱۰ به اگزینوس ۷۸۷۰ تغییر پیدا کرده که از قدرت بیشتری برخوردار می‌باشد، پردازنده اسنپدراگون ۴ هسته‌ای و پردازنده اگزینوس ۸ هسته‌ای است. تغییر دیگر نیز مربوط به دوربین سلفی این گوشی می‌باشد که همانند سری جی ۷، از ۵ به ۱۳ مگاپیکسل ارتقا پیدا کرده است.

۳- گلکسی جی ۳ ۲۰۱۷ و گلکسی جی ۳ ۲۰۱۶

مشخصات / گوشی گلکسی جی ۳ ۲۰۱۷ گلکسی جی ۳ ۲۰۱۶
صفحه نمایش ۵ اینچ به رزولوشن ۷۲۰ * ۱۲۸۰ از نوع امولد ۵ اینچ به رزولوشن ۷۲۰ * ۱۲۸۰ از نوع سوپر امولد
پردازنده اگزینوس ۷۵۷۰ هشت هسته‌ای اسنپدراگون ۴۱۰ چهار هسته‌ای
رم ۱٫۵ گیگابایت ۱٫۵ گیگابایت
حافظه داخلی ۱۶ گیگابایت ۸ گیگابایت
دوربین اصلی ۸ مگاپیکسل ۵ مگاپیکسل
دوربین سلفی ۵ مگاپیکسل ۲ مگاپیکسل
سیستم عامل اندروید ۶ اندروید ۷

گلکسی جی ۳ ۲۰۱۶ گوشی چندان جالبی نبود، حافظه داخلی کم و طراحی نه چندان زیبا باعث می‌شد بسیاری به سمت تهیه آن نروند. ولی از طرفی قیمت مناسب ان دلیلی برای فروش نسبتا خوب این گوشی بود. در سنخه سال ۲۰۱۷ این گلکسی جی ۳، طراحی آن تغییر پیدا کرده و گوشی زیباتر شده است. از طرفی ظرفیت حافظه داخلی دو برابر شده و به ۱۶ گیگابایت رسیده است. انتظار می‎رفت تا سامسونگ از حداقل ۲ گیگابایت رم در این گوشی استفاده نماید ولی مانند سال گذشته گلکسی جی ۳ ۲۰۱۷ نیز ۱٫۵ گیگابایت رم دارد.

در گلکسی جی ۳ ۲۰۱۷ شاهد بهبود دوربین‌های اصلی و سلفی هستیم. دوربین اصلی این گوشی از ۵ به ۸ مگاپیکسل و دوربین سلفی از ۲ مگاپیکسل به ۵ مگاپیکسل افزایش پیدا کرده است. به طور کلی نسخه جدید گلکسی جی ۳ چه از لحاظ ظاهر و چه از لحاظ مشخصات وضعیت بهتری نسبت به نسل قبلی خود دارد.

به طور کلی و با توجه به افزایش کم قیمت گوشی‌های سری جی ۲۰۱۷ در مقایسه با نسخه سال ۲۰۱۶ این گوشی‌ها و با توجه به تغییرات ایجاد شده در ظاهر و مشخصات آن‌ها، می‌توان گفت نسخه ۲۰۱۷ گلکسی جی ۳، جی ۵ و جی۷ ارزش خرید بیشتری نسبت به نسل‌های قبلی خود دارند و تجربه استفاده از آن‌ها لذت بخش‌تر می‌باشد.

نظر شما در مورد گوشی‌های سری جی سامسونگ چیست؟ تاکنون از آن‌ها استفاده کرده‌اید؟ قصد تهیه نسخه ۲۰۱۷ این گوشی‌ها را دارید؟
کانال دیجی رو

[ad_1]

اشتراک گذاری
تمامی حقوق مطالب و قالب برای تکنولوژی کاپ محفوظ است.
طراحی و بهینه سازی : بک لینک | علی بی زد