در سال‌های اخیر تحولات زیادی در حوزه پردازنده‌ها رخ داده است و تکنولوژی مربوط به آن روز به روز پیشرفت کرده و عملکرد تراشه‌های بهبود پیدا می‌کند. اکنون نیز سامسونگ اعلام کرده است که نسل دوم تراشه‌های ۱۰ نانومتری آماده تولید هستند و این شرکت در حال افزایش ظرفیت تولید خود است.

پردازنده‌های اسنپ‎دارگون ۸۳۵ و اگزینوس ۸۸۹۵ بر اساس معماری ۱۰ نانومتری (LPE (Low Power Early ساخته شده‌اند. نسل دوم آن اما ۱۰ نانومتری (LPP (Low Power Plus نامیده می‌شود.

۱۰ درصد افزایش عملکرد و ۱۵ درصد کاهش مصرف انرژی، نتیجه این فناوری است. احتمالا تراشه‌های ۱۰ نانومتری LPP را در نسخه‌های تجدید شده پردازنده‌های اسنپدراگون و اگزینوس خواهیم دید.

سامسونگ در حال نصب تجهیزات برای تجهیز جدیدترین خط تولید خود (S3 در Hwaseong کره) است، جایی که در سه ماهه آخر سال جاری آماده بهره‌برداری و تولید تراشه‌ها خواهد بود.

به عنوان مثال برای حرکت پردازه‌‎های LPE به LPP می‌توان به گلکسی اس ۶ و گلکسی اس ۷ سامسونگ اشاره کرد. تراشه گلکسی اس ۶ بر پایه معماری ۱۴ نانومتری LPE بود، در حالی که تراشه گلکسی اس ۷ ارتقا پیدا کرده و بر اساس معماری ۱۴ نانومتری LPP بود. به هرحال این فرایند جدید موجب بهبود در برخی قسمت‌ها می‌شود. برای مثال هر دو پردازنده‌ی اسنپدراگون ۸۲۰ و ۸۲۱ بر اساس معماری ۱۴ نانومتری LPP بودند، اما مدل جدیدتر با سرعت بیشتری کار می‌کرد.

[ad_1]

اشتراک گذاری
تمامی حقوق مطالب و قالب برای تکنولوژی کاپ محفوظ است.
طراحی و بهینه سازی : بک لینک | علی بی زد