گروه علی بابا استارت‌آپ WayRay را 18 میلیون دلار خرید

یک روز بعد از خرید کمپانی Mobileye توسط اینتل، گروه علی بابا هم ۱۸ میلیون دلار در استارت‌آپ نوپای WayRay که در زمینه واقعیت افزوده در صنعت ناوبری خودروسازی کار می‌کند سرمایه گذاری کرد. استارت‌آپ WayRay در سوئیس شروع به کار کرده و نمایشگرهایی برای رانندگان می‌سازد که در واقع سیستم‌های واقعیت افزوده و مجازی هستند که در اتومبیل‌های خودران به کار گرفته می‌شوند. در حال حاضر این استارت‌آپ تنها کمپانی در جهان است که روی سیستم‌های واقعیت افزوده برای صنعت خودروسازی کار می‌کند.

ویتالی پونومارو «مدیرعامل و موسس استارت‌آپ WayRay» در بیانیه‌ای اعلام کرد که کار این کمپانی تولید محصولات واقعیت افزوده برای اتومبیل‌های خودران کارخانه‌های خودروسازی غول پیکر در جهان است. به علاوه WayRay با استارت‌آپ دیگری که توسط گروه علی بابا و SAIC موتور (بزرگترین خودروسازی چین) تاسیس شده و بانما تکنولوژی (Banma Technologies) نام دارد، همکاری می‌کند. این دو استارت‌آپ سیستم‌های سرگرمی و ناوبری خودروهای جدید را تولید می‌کنند که از سال آینده میلادی محصولات این کمپانی بر روی خودروهای مدل ۲۰۱۸ SAIC موتور نصب خواهد شد. اما این کمپانی به غیر از بازار چین، تصمیم دارد در بازارهای دیگر هم حضور داشته باشد.

استارت‌آپ WayRay در چهار سال گذشته با کمپانی کره‌ای سامسونگ نیز همکاری کرد و در نمایشگاه CES 2017 سیستم جدید خود را به نمایش گذاشت. مدیرعامل بانما تکنولوژی معتقد است که فناوری واقعیت افزوده، آینده سیستم‌های ناوبری خودروها را به دلیل بالا بردن ایمنی خودروها می‌سازد. در آینده رانندگان دیگر احتیاج به گرفتن پدال گاز و ترمز ندارند! سیستم هوشمند خودرو می‌تواند با استفاده از محیط پیرامون کنترل خودرو را به دست بگیرد و حتی می‌تواند با توجه به شرایط آب و هوایی سیستم تهویه یا گرمایشی خود را خاموش و روشن کند و تنظیمات لازم را انجام بدهد.

کمپانی WayRay می‌تواند شیشه‌های جلو خودرو را به نمایشگرهایی تمام رنگی تبدیل کند که تمام اطلاعات لازم را روی شیشه به راننده نشان می‌دهند و حتی سیستم‌های نرم‌افزار و سخت‌افزاری واقعیت افزوده این کمپانی کمترین فضای ممکن را از خودروهای آینده در اختیار خواهد گرفت. سرمایه‌ گذاری گروه علی بابا روی WayRay باعث شد که ارزش این استارت‌آپ به ۳۰ میلیون دلار برسد. از دیگر سرمایه‌ گذاران روی این استارت‌آپ گروه مالی روسی به نام Sistema است که در مسکو دفتر دارد و به زودی مرکز دیگری در شهر شانگهای چین باز خواهد کرد. نظر شما درباره آینده فناوری واقعیت افزوده چیست؟ ما منتظر شنیدن نظرات و تجربیات شما هستیم.

[ad_1]

اشتراک گذاری
تمامی حقوق مطالب و قالب برای تکنولوژی کاپ محفوظ است.
طراحی و بهینه سازی : بک لینک | علی بی زد